Ve söz her zaman sağlıktadır..

Siğil ilacı kullananlar-Siğil ilacı ve siğillerin tedavisi

Eyl 8, 2012 Yazan: admin | Kategori: Sağlık Genel

Siğil ilacı kullananlar-Siğil ilacı ve siğillerin tedavisi

sigil ilaci kullananlar sigil ilaci ve sigillerin tedavisi  1346620712 Siğil ilacı kullananlar Siğil ilacı ve siğillerin tedavisi

siğil tedavisi-siğiller nasıl geçer

Siğiller bağışıklık sisteminin zayıflaması neticesinde vücuttaki bir takım virüslerin neden olduğu bir rahatsızlığa verilen isimdir. Siğillerin 100 e yakın çeşidi vardır. Sİğile neden olan virüse HPV Virüsü Kondilom (Kondülom) adı verilmektedir. Bu rahatsızlık kadınlarda görülen genital siğillerin de büyük oranda nedenidir.

Siğil tedavisi sanıldığı kadar basit bir şey değildir. İlaç tedavisi, dışarıdan sürülerek uygulanan asit nitelikli kremler, cerrahi yöntemlerle kesip çıkarma, siğillerin dondurulması ve yakılması, lazerle siğil tedavisi gibi yöntemler de denenebilir. Siğillere uygulanan tedavilerin büyük kısmı siğile kesin çözüm olabilir. Ancak bazı kişilerde tedavi sonrasında bile siğil tekrar edebilmektedir. Siğillerin tedavi yolları arasında dua etmek te son dönemlerde halk arasında bir hayli yaygındır. Morali ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren her türlü tedbir, siğillerin iyileşmesi için yararlı ve gereklidir. Şimdi sizlere olası siğil tedavisi yöntemleri nelerdir bunu kısaca açıklayalım.


Siğillerin ameliyatla alınması:

Bu yöntem aslında siğillere neden olan etkenlerin yok edildiği bir tedavi yöntemi olmaktan ziyade, mevcut olan siğilleri ciltten cerrahi operasyonlar ile almayı amaçlayan bir ameliyat yöntemidir. Söz konusu yöntem sonrasında ciltte yara izi kalmaması hasta açısından önemlidir.

Siğil yaktırmak

Siğil yaktırma tedavisi, elektrokoterizasyon adı verilen ve elektrik ısısı ile siğilleri yakmayı amaçlayan bir siğil tedavisi yöntemidir. Siğil yaktırma fiyatları ameliyata göre daha uygun maliyet içermektedir.

Siğil dondurma yöntemi

Siğil dondurucu ilaçlar  olarak eczanelerde bularak tedavi uygulayabileceğiniz bu yönteme Kriyoterapi veya  Kriyocerrahi adı da verilmektedir. Siğil dondurma tedavisinde  -196°C’de sıvı nitrojen siğil olan bölgeye sadece siğilin çıktığı çap kadar uygulanır. Eskiden sadece doktorlarda bulunan nitrojen, artık eczanelerde de reçetesiz olarak temin edilebiliyor. Bizler yine de doktor gözetiminde uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle siğillerin yakılması işlemi de son dönemlerin popüler siğil tedavi teknikleri arasındadır. Lazerle siğil aldırmak, siğillerin ciltte çok sayıda olması ve geniş çağlı büyüklüklere erişmesi durumunda düşünülmelidir. Lazerle siğil tedavisinin bir diğer avantajı, ciltte yanık veya yara izi bırakmamasıdır. Lazerli Siğil Tedavisi sonrasında kısa bir süre zarfında görülen ağrı daha sonra zamanla kaybolur.

Tentür Kantarit Yöntemi

Bir böcekten elde edilen bir madde olan kantarit siğilli bölgeye sürüldüğünde birkaç gün sonrasında sivilceyi kurutmaktadır.  Kantarit bir tür kimyasal maddedir ve siğile sürüldüğünde siğili birkaç saat içerisinde şişirerek kabarcık haline getirmektedir.  Siğili kuruttuktan sonra doktorunuz bu bölgeyi hafifçe kazıyacak ve siğilden sizi kurtaracaktır.

 

Siğil kremleri ile siğil tedavisi:
Aldara gibi siğil kremleri orta ve uzun vadede siğilleri tamamen geçirebilmektedir.  Bazı asit içeren ve siğilli bölgeyi yakarak kurutan siğil kremleri de yoğun talep görmektedir. Ancak siğil kremleri işe yaramıyorsa bu durumda diğer siğil tedavisi tekniklerine başvurmak gerekebilir.

 

Sivilce ilaçları ile siğil giderme

Salisilik asit siğil ilaçlarının ve kremlerinin bir çoğunda bulunmaktadır. Salisilik bileşenli sivilce ilaçlarının Formaldehit ve glutaraldehit gibi kimyasal madde içeren diğer siğil ilaçlarına nazaran daha güvenilir olduğu söylenebilir.  Bu şekilde siğil ilacı uygulanan bölge ponza taşı ile ovularak siğilin kuruyan kalıntılarının temizlenmesi temin edilir.  Son dönemlerde wartner siğil ilacı oldukça popüler hale geldi. Şayet wartner siğil ilacı kullananlar var ise bu ilacın salisilik asit içeren bir ilaç olup olmadığı konusunda bilgi vermelerini rica edeceğiz.

Siğil Bandı ile siğil tedavisi

siğil bandı nasıl kullanılır bu konuda bilgisi olanların yorum yoluyla bizlere katkı sunmalarını rica ediyoruz.

 

 

 

Konuyla alakalı olabilecek diğer yazılar:

Cinsel Organda Çıkan Uçuk Siğil Nasıl Tedavi Edilir-Bitkisel ÇözümPilates Topu Egzersizleri Ebru Şallı Video İzleVücut bantları ne işe yarar: flaster Yara Bandı Kabarcık bantları Nasır Nikotin ve Ağrı Siğil bantlarıSezeryan Doğum Video İzlepeniste ve vajinada neden sivilce çıkar-cinsel organdaki sivilceler nasıl geçer kurtulma yollarıCİLT HASTALIKLARI VE BAKIMI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER VE CİLT HASTALIKLARINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Benzer Konular

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve aldara krem yorumları, , wartner siğil ilacı kullanıcı yorumları, acnegen sigil tedavisi, kondilom ameliyatı nedir, siğilleri kurutan ilacın adı, virus ilaçları, sihil kurutan, siğililacı, siğil ilacı, sir ağda yaraları nasıl geçer, genital siğil merhemleri, Siğil ilacı kullananlar-Siğil ilacı ve siğillerin tedavisigibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: acnegen sigil tedavisi, aldara krem yorumları, wartner siğil ilacı kullanıcı yorumları,