Ve söz her zaman sağlıktadır..

Evde plates nasıl yapılır ?

Haz 1, 2013 Yazan: admin | Kategori: Spor

Evde plates nasıl yapılır ?

evde plates nasil yapilir pilates 2112200.jpg 1348477245 Evde plates nasıl yapılır ?

Evde pilates yapmak istiyorum, ne önerirsiniz?
Pilates ve egzersiz uzmanımız Merve Polat sorularınızı cevapladı…
1- BİR SAAT PİLATES YAPTIKTAN SONRA KARDİYO YA DA AĞIRLIK EGZERSİZİ YAPABİLİR MİYİM, YÜZEBİLİR MİYİM? EGZERSİZİ ÖNCESİNDE YA DA SONRASINDA YAPMAK FARKEDER Mİ?

Pilates öncesinde veya sonrasında yapacağınız tempolu yürüyüş, pilatesi destekleyecek en güzel kardiyovasküler çalışmadır. Bu yürüyüşü olabildiği kadar açık havada yapmaya gayret gösterin. Bol oksijenle kan dolaşımınızı daha rahat hızlandırabilir metabolizmanızın performansını yükseltebilirsiniz.

Düzenli pilates yapıyorsanız artı ağırlık çalışarak sadece kaslarınıza hamallık yaptırmış olursunuz.

2- 4 HAFTALIK HAMİLEYİM, DAHA ÖNCE PİLATES YAPMIŞTIM SIRT AĞRILARIM İÇİN VE FAYDASINI GÖRMÜŞTÜM. ŞİMDİ DE YAPMAK İSTİYORUM FAKAT NE ZAMAN BAŞLAMALI VE NE ZAMAN BIRAKMALIYIM? HAMİLELİKTE BAŞKA BİR SAKINCASI VAR MI?

Doktorunuzun da onayıyla pilatese devam edebilirsiniz. Hamile pilatesi daha önce yaptığınızdan biraz daha farklı olacaktır. Hamilelik döneminde omurgaya binen yükün artması ve ağırlık merkezinin değişmesi ağrıların da beraber artmasına sebep olur.

Ödem ve şişlikler, taban, diz ve bileklerdeki ağrı, hamileliğin diğer görülebilir sıkıntılarıdır. Yapılan egzersizler bu sıkıntıları atmanızda ve daha rahat bir hamilelik geçirmenizde büyük fayda sağlarlar.

Egzersiz sırasında salgıladığınız endorfin hormonu size, ve dolayısıyla bebeğinize mutluluk verir. Ayrıca hamilelik öncesi ve sırasında pilates yapan birçok bayan, pelvik bölgelerinin ve vajinal kaslarının güçlü olması sayesinde rahat normal doğum yapmışlardır.

3- EVDE PİLATES YAPMAK İSTİYORUM, TOP ALACAĞIM FAKAT NE BOY ALMAM GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUM? TOP BOYUNU NEYE GÖRE SEÇMELİYİM? YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN NASIL TOP ÖNERİRSİNİZ?

Açıkçası daha önce hiç pilates yapmadıysanız evde pilates yapmanızı önermem. Pilatesin özünde, kontrol ve farkındalık vardır. Ve bunu uzman bir kişinin yardımı olmadan oturtmak gerçekten hiç kolay değildir. Siz bir hareketi doğru yaptığınızı düşünürsünüz ama uzman baktığında düzeltecek birçok nokta görebilir. Televizyon ya da dvd deki uzman sizi düzeltemez.

Bu sebeple kontrolojiyi sindirene kadar bir uzmanla çalışmanızı öneririm. Zaten doğru duruş ve hizalama konusunda yeterli bilgi sahibi olduğunuzda, siz kendinize en uygun topu kendiniz seçebilir duruma geleceksiniz.

Benzer Konular

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve , Evde plates nasıl yapılır ?gibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: Evde plates faydaları, Evde plates hareketleri,