Ve söz her zaman sağlıktadır..

yumurtalik iltihabi bitkisel tedavi ender sarac-yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkiler

Ara 1, 2011 Yazan: admin | Kategori: Hamilelik, Kadın Sağlığı

yumurtalik iltihabi bitkisel tedavi ender sarac-yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkiler

Yumurtalık iltihabı her yaştan kadında görülebilen ve tedavi edilmezse kısırlığa neden olabilen bir rahim hastalığıdır. Yumurtalık iltihabı olan kişilerin kesinlikle bir kadın doğum doktoruna görünmesinde fayda vardır. Ancak doktorun verdiği ilaç tedavisi işe yaramazsa son çare bitkilerle tedaviye kalıyor. Bakalım Yumurtalıkların iltihaplanması için kullanılabilecek ve Yumurtalığın iltihaplanmasına iyi gelen bitkiler ve bitkisel kürler nelerdir:

Mikropların yumurtalık kanalına geçmesi, kasıkların fazla üşümesi, soğuk denizde ıslak mayo ile uzun süre kalmak, düşük yapmak gibi nedenlerleyumurtalıklar iltihaplanır. Karın kasları sertleşir,beyaz akıntıolabilir.Çabuk yorgunluğa neden olur. Adet (regl) düzensiz olamaya başlar hatta kısırlığa bile neden olabilir.

Tedavisi: 10 gr. anason tohumu, 10 gr. rezeyan tohumu, 20 gr nane, 30 gr.papatya, 30 gr. çerçi çubuğu veya 150 gr. mürver meyvesi karıştırılır. Yarım litre suya 25 gr. konur. 5 dakika kaynatılır ve 20 dakika demlenir daha sonra süzülür. Yemek aralarında olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

Diğer bir karışım olarak şu da kullanılabilir. 10 gr. kimyon, 10 gr. rezeyan tohumu, 30 gr. sinameki, 10 gr. anason, 5 gr. meyankökü, yarım litre suya 25 gr. konur. 25 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir ve süzülür. Bu su da yemek aralarında günde 3 su bardağı içilir.

Karnın alt kısmındaki kaslarda damarlarda ve bacaklardaki kırampları gidermek ve rahatlatmak için  10 gr. kedikökü (Valeriana), 10 gr. nane, 50 gr. papatya, 50 gr. kantoran, 50 gr. civan perçemi karışımından 1 litre suya 30 gr. konur ve kaynatılır. 20 dakika sonra süzülür ve aralıklarla günde 4 su bardağı içilir.

Birde şu banyo kürü önerilebilir: 5 litre sıcak suya 2 su bardağı papatya atılır. 20  dakika sonra papatya suyu leğene dökülür ve 20 dakika kadar suya  oturulur. İki kalça arasına 3-4 litre soğuk su dökülür. Daha sonra vücut havlu ile sarılır. İyice kurulandıktan sonra yatılır.

Bu hastalığın başında 1-2 gün perhiz yapılmalı sadece meyve yenmeli ve ya meyve suları içilmelidir. Birkaç gün sonra çiğ sebze ve meyve, az miktarda et ve sütte yemeye başlanmalıdır. Kanın temizlenmesi için açık havada yürüyüşler yapılmalıdır.

Benzer Konular

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve yumurtalık intihabına bitkisel kür, ender sarac, yumurtalik iltihabi icin hangi bitkiler yeenilmeli, kadınlarda yumurtalık intihabına iyi gelen bitkiler, yumurtalık intihabına faydalı gelen otlar, vucut intihabına ıyı gelen bitkiler, rahım ıntıhabına ıyı gelen bıtkıler, yumurtalik iltihabi tedavisi, akıntı neden olur bitkisel tedavi, yumurtalık ve rahim iltihabına bitkisel kürler, yumurtalik iltihabi bitkisel tedavi ender sarac-yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkilergibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: bitkisel yumurtalıkiltahap, kadında yumurtalık iltihabı bitkisel tedavi, kadınsal iltihaba bitkisel çözüm, yumurtalık iltihabı bıtkısel tedavı, yumurtalık iltihabı için bitkisel çözüm, yumurtalık iltihabı tedavisi, yumurtalık iltihabı ve tedavisi, yumurtalık iltihabına bitkisel çözüm, yumurtalık iltihabına hangi bitki iyi gelir, yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkiler,