Ve söz her zaman sağlıktadır..

Yanları Eritme Hareketleri-Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Kas 20, 2011 Yazan: admin | Kategori: Sağlık Genel

Yanları Eritme Hareketleri-Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Yazın hem erkek hem de bayanlar tatilde şort, mayo, bikini gibi giysiler giyerler. Bu giysiler giyilince ilk olarak kilo aldığımız bölgeler sırıtmaya başlar. Yan bel yağları veya halk tabiri ile yan yağlar, bu noktada en fazla dikkat çeken bölgelerin başında gelmektedir. Yan yağları eritmek için aynı zamanda, bel, sırt, simit ve karın bölgesini de çalıştıran bir takım egzersizleri ve hareketleri yapmak durumundayız. Bunun için sizlerin işine yarayacağını düşündüğümüz zayıflama egzersizleri derledik. Yan Yağları Eritme Hareketleri adı verilen bu zayıflama hareketlerini her gün düzgün bir biçimde yaparsanız 15 güne kalmadan yan yağlar ile simit bölgesi yağları sorununuz kalmayacaktır.

az aylarının gelmesiyle artık kabuğumuzdan çıkmanın da vakti geldi, sıcak günlerin yakıcılığını denize havuza girerek almak, serinlemek  istiyoruz  ama fazla kilolarımız veya şekilsiz görünümümüz yüzünden hala kabuğunuzdan çıkamıyorsanız işte sizlere korkulu rüyamız yan yağları eritmek için gerekli egzersizler ve hareketlerin nasıl yapılması gerektiğini anlatacağım.

Belli başlı hareketlerimizi düzenli olarak yaptığımızda ve beslenmemize de dikkat ettiğimiz sürece istediğimiz görünüme kısa sürede ulaşabilceksiniz.

Şimdi gelelim yan yağları eritmek için yapılacak hareklere :

1-) Sopa ile Yan Yağları Yakma Beli inceltme :

yanlari eritme hareketleri yan yaglari eritme egzersizleri ve hareketleri 201107yanları eritme hareketleri  1.jpg 1321288462 Yanları Eritme Hareketleri Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

yanları eritme hareketleri

Elinize yaklaşık olarak 1.5 metre uzunluğunda çok fazla kalın olmayan (oklava kalınlığında) bir sopa alıp yumuşak bir zemine oturarak bacaklarınızı yandaki resimde gördüğünüz gibi denge için açın. Sopayı boynunuzun arkasından omuzlarınıza yerleştirin ve ellerinizi uçlarına koyun. Momentum kullanmadan sadece karın kaslarınızı ile kendinizi mümkün olduğunca sağa doğru çevirin. Sonra karın kaslarınızı sıkarak, sopayı tersi istikamette sola doğru çevirin. Hızlanmamaya ve sadece karın kaslarınızı kullanmaya özen gösterin. Hareketi yanlarınızda yanma hissedene dek yapın.

 

2-) Yumuşak bir zemine Sırt üstü yatın ve dizlerinizi bükün :

yanlari eritme hareketleri yan yaglari eritme egzersizleri ve hareketleri 201107yan yaglari eritme hareketleri.jpg 1321288462 Yanları Eritme Hareketleri Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

yan yağları eritme hareketleri

Yumuşak bir zemine sırtüstü yatıp dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı poponuza çekin. Elleriniz kafanızın arkasında olsun. Sağ ayağınızı sol dizinize yerleştirip derin bir nefes alın. Nefes verirken karın kaslarınızı sıkıp sol dirseğinizi havada bulunan sağ dizinize değdirmeye çalışın. Nefes alarak yavaşça tekrar uzanın. Bu mekik hareketini 15 tekrar yaptıktan sonra diğer dizinizi kaldırın ve sağ dirseğinizi değdirmeye çalışın. Hareket boyunca momentum kullanmadan sadece karın kaslarınızı sıkılaştırarak kendinizi yerden kaldırmaya özen gösterin. Acele etmeyin, tekniğe sadık kalın!

 

yanlari eritme hareketleri yan yaglari eritme egzersizleri ve hareketleri 201107yan eritme hareketleri 3.jpg 1321288462 Yanları Eritme Hareketleri Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

yan eritme hareketleri

Yumuşak bir zemine sırtüstü yatıp dizlerinizi hafif bükün. Sol elinizi kafanızın arkasına koyup sol poponuzu yerden kaldırabilecek şekilde yan dönün. Sağ dirseğinizi denge kurabilmek için yere dayayın ve ayaklarınızı bitişik bir şekilde havaya kaldırın. Nefes verirken karın kaslarınızı sıkıp sol dirseğinizi göbek deliğinizin hizasına kadar çapraz bir şekilde kaldırın. Nefes alarak yavaşça tekrar uzanın. Bu mekik hareketini 15 tekrar yaptıktan sonra taraf değiştirin. Hareket boyunca momentum kullanmadan sadece karın kaslarınızı sıkılaştırarak kendinizi yerden kaldırmaya özen gösterin. Ayaklarınızı yere indirmeyin. Acele etmeyin, tekniğe sadık kalın!

 

yanlari eritme hareketleri yan yaglari eritme egzersizleri ve hareketleri 201107yan yaglari eritmek 4.jpg 1321288462 Yanları Eritme Hareketleri Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

yan yağları eritmek

Yumuşak bir zemine sırtüstü yatıp dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı poponuza çekin. Elleriniz kulaklarınızın yanında açık olsun. Derin bir nefes alın ve nefes verirken karın kaslarınızı sıkıp ellerinizi havada buluşturun ve çaprazlama sağ dizinize değdirmeye çalışın. Nefes alarak yavaşça tekrar uzanın. Bu mekik hareketini 15 tekrar yaptıktan sonra diğer dizinize değdirmeye çalışın. Hareket boyunca momentum kullanmadan sadece karın kaslarınızı sıkılaştırarak kendinizi yerden kaldırmaya özen gösterin. Acele etmeyin!

 

Bir mekik çekme sehpasına uzanıp ayaklarınızı yerleştirin. Ellerinizi başınızın arkasında kenetleyip kendinizi sehpadan kaldırın. Hareket boyunca belden yukarısı havada kalacak şekilde ayarlayın ki karın kaslarınız sürekli kasılı kalsın. Yavaşça bir sağ dirseğinizi bir sol dirseğinizi çaprazlama diğer bacağınızın hizasına getirip geri dönün. Momentum kullanmamaya özen gösterin. Hareketi karnınızda yanma hissedene dek yapın.

3-) Dambıl (ağırlık ) ile yan yağları yakma hareketi :

yanlari eritme hareketleri yan yaglari eritme egzersizleri ve hareketleri 201107yandaki yaglari eritmek 5.jpg 1321288462 Yanları Eritme Hareketleri Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

yandaki yağları eritmek

Sağ elinize orta ağırlıkta bir dambıl alıp sol elinizi başınızın arkasına koyup ayaklarınızı denge için açın. Yavaşça dambılı bacağınıza temas ederek dizinize indirin. Sadece karın kaslarınızı kullanarak tekrar doğrulun. Hareket süresince karın kaslarınızı sıkmayı bırakmayın. Yanlarda yanma hissi hissettiğinizde taraf değiştirin. Bu hareketleri düzüenli olarak tekrarlamanız, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat ettiğiniz sürece hem istediğiniz görünüme ulaşacak hemde sağlıklı olmanın keyfini doyasıya yaşayacaksınız..

Ayrıca aşağıda yer alan yiyecekler uzak durmayı ihmal etmeyin..

Yasaklar, Uzak Durulması Gereken Yiyecekler;

Sağlımızı olumsuz yönde etkileyen kilo aldıran şişmanlatan yiyecekler :

- Kolalı, şekerli içecekler
- Kızartma
- Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)
- Alkol (özellikle bira)
- Beyaz un
- Beyaz şeker
- Doğum kontrol hapları
- Aşırı gündüz uykusu
- Çikolata
- Yağlı çerezler
- Cips

yanları eritme hareketleri , yan yağları eritme hareketleri, yan eritme hareketleri, yan yağları eritmek, yanlardaki yağları eritmek, beldeki yağları eritme hareketleri, sırt yağlarını eritme hareketleri, yandaki yağları eritme, yan yağları eritme, bel yağlarını eritme hareketleri

Benzer Konular

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve yanları eritmek, yanları eritme egzersizleri, yandaki yağları eritme, yan yağları eritmek, yanları eritme hareketleri, göbek ve simit eritme hareketleri, mekik sehpası hareketleri, yanlari eritme, , yan simit bölgesi eritme hareketleri, göbek ve yanları eritme hareketleri, yan eritme egzersizleri, Yanları Eritme Hareketleri-Yan Yağları Eritme Egzersizleri ve Hareketlerigibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: arkadaki yagları eritme, dambılla yan yaglar, göbek ve simit eritme hareketleri, göbek ve yanları eritme hareketleri, mekik sehpası hareketleri, yan simit bölgesi eritme hareketleri, yan yağları eritmek, yandaki yağları eritme, yanlardaki yağları eritmek, yanlari eritme, yanları eritme egzersizleri, yanları eritme hareketleri, yanları eritmek,