Ve söz her zaman sağlıktadır..

Yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler-hangi bitki yüksek tansiyonu düşürür-Yüksek tansiyon bitkisel çözüm

Tem 13, 2011 Yazan: admin | Kategori: Bitkisel Tedavi

Yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler-hangi bitki yüksek tansiyonu düşürür-Yüksek tansiyon bitkisel çözüm

Yüksek tansiyon için Şifalı Bitkiler

yüksek tansiyon için şifalı bitkiler Alıç Asabi çarpıntıları giderir. Sinir bozukluğunu geçirir. yüksek tansiyonu düşürür. Aritmide kullanılır. Uykusuzluğu giderir. kalbi kuvvetlendirir. damar sertliği ve göğüs nezlesinde faydalıdır.

Çilek
Körpe ve bol sulu çilekler sistemi temizliyor. cilt sorunları olanlar için de iyi bir meyvedir. böbrek, idrar yolları ve bağırsak sorunları için de birebirdir.

Ayrıca diş etlerini güçlendiriyor, dişlerdeki tartarı önlüyor, ağız kokularını ve boğaz ağrılarını gideriyor. Çilekte yüksek oranda c vitamini bulunduğu gibi, yüksek tansiyon ve kolesterolü düşüren maddeler içeriyor.

Çilek C vitamini ihtiyacını karşılar. Ayrıca bol miktarda potasyum içerir ve lifli besinler arasında önemli bir yer tutar. Diyabetli hastalar, çileğe şeker ilave etmemek şartıyla bu meyveyi bol bol yiyebilirler.

ıspanak
Kalp hastalıklarına, felce, yüksek tansiyona, yaşlılığın getirdiği göz hastalıklarına, kansere, hatta psişik rahatsızlıklara karşı da etkili bir sebze. Göz hastalıklarına ve derideki lekelenmelere karşı etkili. Ispanak içerdiği iki kimyasal madde sayesinde görme bozukluklarına karşı etkili. Haftada 6 kez ıspanak yiyenlerin yüzde 86 oranında yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan derideki lekelenmeler gibi bir sorunlarının olmayacağını gösteriyor. Ayrıca yaşla birlikte ortaya çıkan göz hastalıklarına karşı da etkili. Bir porsiyon ıspanak, günlük demir ihtiyacımızın onda birini karşılıyor.

Kavun
Kavun meyve olarak çok yenildiği gibi tohumları çekirdekleri de tıbbi olarak kullanılmaktadır. Olgun kavunların çekirdekleri kurutulur. Çekirdekler halk tababetinde öksürüğe karşı çekirdekleri suda, suyu yarıya ininceye kadar kaynatılıp içilmesiyle kullanılır. Ayrıca kavun, sinirleri yatıştırır, böbreklerdeki kanı temizler, taşların düşürülmesine yardımcı olur. barsaklar da ülser ya da iltihab olanlarla, şeker hastaları ve yüksek tansiyonu olanlar yememelidir.

Kereviz
Kerevizde B vitamini, demir ve kireç vardır. kereviz unutkanlığı ve sinir yorgunluğunu giderir, idrar söker, böbrek taş ve kumlarının düşürülmesine yardım eder, kan ve süt yapar, karaciğeri temizler. Şeker, yüksek tansiyon ve romatizma da da faydalıdır.

Kestane
Kabuklarının suda kaynatılması ile elde edilen çay, ateş düşürür ve sinirleri yatıştırır. Meyvesi kasları kuvvetlendirir. Kan dolaşımını düzenler. varis ve basur memelerinin meydana gelmesini önler. karaciğer yorgunluğu ve şişliğini geçirir. Kansızlığı giderir. Damar Sertliği ve yüksek tansiyondan şikayet edenlerle, şeker hastaları yememelidir.

Meyankökü
grip, nezle, anjin ve nefes darlığına faydalıdır. Öksürük ve balgam söktürür. yüksek tansiyonu düşürür.

soğan ve sarımsak: Yüksek tansiyon ve kalp hastalığı tehlikesini azaltırlar. soğan, mide kanserine yakalanma riskini; sarımsak da bağırsak kanserine yakalanma riskini azaltıyor. Sarımsağın mayasında bulunan maddeler hücrelerin zarar görmesini önleyerek, vücudu erken yaşlanmaya karşı koruyor.

antibiyotik ve nefes darlığını gideren bileşimler içeren sarımsak bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor. kalbe ve alerjik hastalıklara karşı etkili. Soğan içerdiği kimyasal maddelerle kalbimizi güçlendiriyor ve alerjik reaksiyonları engelliyor. Newcastle’da yapılan araştırmalar, düzenli bir şekilde soğan yiyenlerin damarlarının tıkanma riskinin azaldığını gösteriyor.

Zeytin
Zeytinyağı, safrayı artırır. Karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Sarılıkta faydalıdır. yaprak ve kabukları yüksek tansiyonu düşürür. Kandaki şeker miktarını düşürür. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur.

yaban mersini yuksek tansiyonu dusururmu,yuksek tansiyon dusuren bitki caylari, bronsit yuksek tansiyon yaparmi, yuksek tansiyonu olan ardic pekmezi kullanabilirmi, yuksek tansiyona evde mudahele, zencefilin ve tansiyon, tansiyonu yukselene sarimsak,

Benzer Konular

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve zencefil tansiyonu düşürürmü, tansiyona iyi gelen bitkiler, zencefil tansiyon, , zencefıl tansıyon duşururmu, zencefil tansiyonu yükseltirmi, zencefil tansiyon yükseltirmi, kestane tansiyonu yükseltirmi, sarı kantaronçayı tansiyonu düşürürmü, yüksek tansiyona zencefil kulllanılmalı, YÜKSEK TANSİYONA İYİ GELEN BİTKİ, tansiyonu düşüren en etkiki besinler, Yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler-hangi bitki yüksek tansiyonu düşürür-Yüksek tansiyon bitkisel çözümgibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: hangi bitkiler tansiyonu düşürür, ibrahim saraçoğlunun tansiyona iyi gelen şeyler, kestane tansiyonu yükseltirmi, tansiyon düşüren bitkiler, tansiyona iyi gelen bitki çayları, tansıyona ıyı gelen bıtkıler, tansiyonu düşüren bitki ve meyveler, tansiyonu ne düşürür bitkisel, yüksek tansiyona en iyi gelen şifalı bitkiler, yüksek tansiyona hangi bitki iyi gelır, yüksek tansiyonu ne düşürür, zencefil tansiyon, zencefıl tansıyon duşururmu, zencefil tansiyon yükseltirmi, zencefil tansiyonu düşürürmü, zencefil tansiyonu yükseltirmi,