Ve söz her zaman sağlıktadır..

vücuttaki ödemi atan yiyecekler bitkiler içecekler-ödem attıran besinler-ödemleri atıcı gıdalar

Tem 16, 2011 Yazan: admin | Kategori: Bitkisel Tedavi

vücuttaki ödemi atan yiyecekler bitkiler içecekler-ödem attıran besinler-ödemleri atıcı gıdalar

Vğcudunda fazla su birikmesi yani ödem bulunan kişiler, şişkinlikler dolayısıyla hem kıyafetlerini üzerinde taşımakta zorlanırlar hem de gerçekte kilolu olmadıkları halde sanki kiloluymuş gibi bir psikolojiye kapılırlar. Vücuttaki ödemler aynı zamanda görünümü etkilediği için insan psikolojisini de bozar. Sağlık açısından da pek tercih edilen bir durum değildir.

Ödem Nasıl atılır ve ödem bitkisel yöntemler ile nasıl giderilir.

Vücutta ihtiyaçtan fazla sıvı birikmesi olayına ödem ve şişkinlikler adını veriyoruz. Vücuttan ödem atmak ve fazla kilolara neden olan şişkinliklerden kurtulmak için bu yazıda bir takım ödem söktürücü bitkisel tavsiyeler ve ödem atıcı doğal öneriler geliştirdik. Bu taktikler ile vücudunuzdaki fazla sıvı ödem vücuttan atılacak ve fazla kiloların en azından bir kısmından doğal yollarla kurtulacaksınız.

Bedende bulunan ihtiyaç fazlası sıvı, ödem ve bu ödemin oluşturduğu şişkinliklerden kurtulma yolları

Öncelikle ödem nasıl giderilir diyorsanız bunun beslenme alışkanlıkları ile doğrudan alakasının olduğunu bilmek gerekmektedir. Bu nedenle ödem atıcı yiyecekler ile beslenmek ve ödem söktürücü meyveler sebzeler tüketmek, ödem gidermek için en sağlıklı doğal yoldur.

Ödem Nasıl Giderilir:

1) Az yağlı doğal yoğurt ödem söktürücüdür. Yoğurdun içerisinde bulunan probiyotikler adı verilen bir takım faydalı bakteriler, yoğurdun ödem atmasını sağlamaktadır. Özellikle sabah kahvaltısında 1 kase yağsız yoğurt yemek, birkaç haftada ödem atıcı etki yapar.

2) Bol lifli yapısı ile ananas tropikal meyvesi de ödem attıran bir meyvedir. Taze ananas bulma imkanı yok ise ananas suyu da etkili bir ödem sökücü dür.

3) Nar yemek ya da nar suyu içmek, ödem atmak için kullanılabilecek en sağlıklı yollardan birisidir. Nar hem antioksidanlar bakımından zengin ve bağışıklığı güçlendirici, hem de içerdiği meyve enzimleri ile ödem giderici etkiye sahiptir.

4) Bol kivi tüketmek vücudun hem elektrolit dengesinin stabil olmasını sağlar hem de ödem sökücü etki oluşturur.
5) En doğal ve etkili ödem atma yolu su içmektir. Bilinenin aksine bol su tüketimi, ödem sökücü etkiye sahiptir. En azından günde 3 litre su tüketmeye özen gösterin. böylece hem metabolizma hızlanır hem de vücuttaki fazla ödem kovulur.

6) Ödem söktürücü bitkiler ve ödem sökücü çaylar yazımıza göz atın ve bitki çaylarından azami ölçüde faydalanın. Mısır püskülü, Defne yaprağı, dulavratotu, tarçın, yeşil çay, adaçayı, Kiraz sapı, Maydanoz sapı, Isırgan otu gibi bitkisel çay yapımında kullanılan şifalı bitkiler ödem söktüren bitkiler arasındadır.

7) Özellikle buhar banyosu, fin hamamı, sauna soğuk su ile yıkanmak gibi tedbirler de vücuttan ödemleri atar. Spor yapmak ta ödem atmanın doğal bir yöntemi olarak bilinir.

vucuttaki odemi atan yiyecekler bitkiler icecekler odem attiran besinler odemleri atici gidalar  1305382230 vücuttaki ödemi atan yiyecekler bitkiler içecekler ödem attıran besinler ödemleri atıcı gıdalar Beslenmenizde sodyum içeren besinleri ve özellikle tuzu azaltın. Tuz vücutta ödem tutucu etkiye sahiptir.

9) Meyan kökü tarzı bitkisel kök içecekleri ödem biriktirici içeceklerdir. Ayrıca kola içmek te ödeme neden olur.

Meyankökü içeren yiyecekler, alkol, kola ve tatlı yiyecekler vücutta ödeme neden olabilirler. Bunlardan uzak durmaya gayret gösterin.

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve ödeme iyi gelen yiyecekler, ödemi ne atar, vücuttaki ödemi ne atar, vücuttaki ödeme ne iyi gelir, vücuttaki ödeme iyi gelen bitkiler, ödeme iyi gelen bitkiler, vücuttaki şişliklere ne iyi gelir, ödem e iyi gelen bitkiler, ödem atan bitkiler, vucuttaki ödemi hangi yiyecekler attırır, vucuttaki odemi atmaya ne iyi gelir, vücuttaki ödemi atan yiyecekler bitkiler içecekler-ödem attıran besinler-ödemleri atıcı gıdalargibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: ananas ödeme iyi gelirmi, funda otunun ödeme iyi gelirmi, hangi gıdalar ödem attırır, maydanoz odeme iyi gelirmi, ödem atan ananas ilacı, ödem atan bitkiler, ödem atan yiyecekler, odem atici yiyecekler ve icecekler, ödem attıran içecekler, ödem attıran yiyecekler, ödem attırıcı yiyecekler, ödem e iyi gelen bitkiler, ödem e iyi gelen bitkiler, ödeme iyi gelen bitkiler, ödeme iyi gelen yiyecekler, ödemi ne atar, ŞİFALI BİTKİLER ÖDEMİ NE ATAR, vücuttaki ödem atan ilaçlar, vücuttaki ödeme iyi gelen bitkiler, vücuttaki ödeme ne iyi gelir