Ve söz her zaman sağlıktadır..

Diş Ağrısı Nasıl Geçer-Diş Ağrısı Bitkisel Tedavisi

Oca 25, 2012 Yazan: admin | Kategori: Sağlık Genel

Diş Ağrısı Nasıl Geçer-Diş Ağrısının Bitkisel Tedavisi

 

dis agrisi nasil gecer dis agrisi bitkisel tedavisi 201112dis agrisi 300x208.jpg 1327199070 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel Tedavisi

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Bir çoğumuz için dişçi kelimesi kabus görme ile eşdeğer anlam taşır. Diş rahatsızlıkları denilince ilk akla gelen şey olan dişte ağrıma, daha doğrusu diş ağrısı ve diş sızlaması, çoğu zaman kişilerin diş hekimi fobisi yüzünden katlandıkları bir ağrı haline gelmektedir. Dişte ağrı sorunu kesinlikle hafife alınılmaması gereken bir ağız problemi olup dişte şiddetli sızlama, şişlik ve çoğunlukla yüksek ateş ile karakterizedir. Bu yazımızda yer alan bilgiler ve doğal tedavi önerileri sadece ağız ve diş sağlığını enfeksiyonlardan korumak ve dişlerin daha sağlıklı bir hal almasını sağlamak amacıyladır. Yani aşağıda vereceğimiz bilgileri kesinlikle diş hekiminin tedavisine alternatif bir tedavi yöntemiymiş gibi değerlendirmeyiniz. , Şimdi sizlere öncelikle diş ağrısı neden olur bunu açıklayalım daha sonra da bitkisel diş ağrısı çözümleri hakkında bilgiler verelim.

Diş ağrısının en genel belirtisi ve karakteristiği, ilk önceleri soğuk havalarda şiddetlenen ancak yaz aylarında hafifleyerek kaybolan hafif bir diş ağrısıdır. Şayet bu dönemde dişler tedavi edilmezlerse zamanla bu ağrılar şiddetlenerek dişte zonklama hissine dönüşür. Diş ağrısının en önemli nedeni dişin mine tabakasının aşınması veya çürümesi neticesinde dış etkenlerin diş sinirlerini uyararak ağrı, sızı ve nabız benzeri zonklama hissi oluşturmasıdır. Bu zonklama ile birlikte görülen ağrı o denli şiddetli olabilir ki sizleri geceleri uykunuzdan uyandırır ve hatta gözlerinizden yaş gelmesine neden olur. Bu nedenle dişlerin ağrılarını kesinlikle hafife almayın ve ilk fırsatta diş hekiminize muayene ve tedavi olun. Kanal tedavisi, dolgu ve köprü tedavisi gibi değişik yöntemlerle diş ağrısına neden olan sorun çözülebilmektedir.

Kısaca özetleyecek olursak, diş ağrılarının başlıca nedenleri ve sebepleri şunlardır:

- Bakterilerin oluşturduğu diş çürükleri,
-Dişetinde ve diş köklerinde görülen abseler
- Kalıtsal olarak dişin mine tabakasının aşınmaya müsait olması
-Dişeti hastalıkları
- Özellikle 20 yaş dişlerinde görülen gömülü diş sorunu
- Sinüzit, bademcik iltihabı, faranjit gibi hastalıklar

Diş ağrılarının en önemli sebepleri hiç şüphesiz diş çürümelerinden kaynaklanan ağrılardır. Neredeyse hemen herkeste görülen diş çürükleri zamanında müdahele edilmez ise di ağrısına neden olmaktadır.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm Tedavisi

- Her şeyden önce ağız ve diş hijyeni, diş ağrısının ilerlemesine mani olur. Şayet eczanelerde satılan antiseptik ağız gargarası almak istemiyorsanız 1 su bardağına 1 çay kaşığı tuz koyarak karıştırdıktan sonra ağzınızda gargara yapın ve ağzınızı iyice çalkalayın.

- Diş ağrısına iyi gelen mucize bir bitki varsa o da misvaktır. Misvak hem dişi temizler hem de içerdiği bitkisel kimyasallar sayesinde dişlerde oluşan ağrıyı hafifletir.

- Diş ağrısına karşı ağrı kesicilerin kullanılmasını uzmanlar kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Bu ilaçlarda bulunan etken maddeler, diş eti ile etkileşime girerek diş eti iltihaplarının iyileşmesini zorlaştırabilmektedir.

Buz ile soğuk kompres te diş ağrısını geçirici etki yapar. Ama kesinlikle buzu ağzınıza alarak yapmayın. Yanaktan uygulayın.

- Poşet çayı da demlemeden sonra atmak yerine ağrıyan dişinize gelecek şekilde ağzınıza koyun ve 10 dakika kadar bu şekilde belketin. Poşet çayın da diş ağrısına doğal tedavi edici etkisi vardır.

- Karanfil yağı, diş çürüklerine az miktarda pamuğa emdirilerek uygulandığında, içerdiği bitkisel uçucu yağlar nedeniyle kısmi anestezik etki yapacaktır. Yani doğal bir uyuşturma özelliği vardır.

- Antiseptik gargara yapmak için 5ml karanfil yağı ve okaliptüs yağına ihtiyacımız olacak. Buna birazcık mentol yeterli kadar su ilave ederek ev yapımı mentolü hazırlamış oluyoruz. Bu karışım hem antiseptik, hem de diş ağrısını iyileştirici etki yapacaktır.

-Diş ağrısına sarımsak iyi gelirmi?  Sarımsak ta etkili bir diş ağrısı geçirici bitkisel çözüm yoludur. Sarmısağı ezerek ve hafif tuz ekleyerek dişe uygulanan sarımsak ağrı kesici, anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel etkiye sahiptir. Soğan da diş zonklamasını hafifletir ve diş ağrısını geçirici etki yaparve küçük bir parça soğan etkilenen bölge yerleştirilebilir.

Dişimiz ağrısı nasıl geçer video izle

dis agrisi nasil gecer dis agrisi bitkisel tedavisi 1327199070 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel Tedavisi
Diş Ağrılarına Etkili Çözümler

Konuyla alakalı olabilecek diğer yazılar:

suna dumankaya saç dökulmesi uzman tvcanli liposaksin izle-liposuction videoları videozayıflamak istiyorum uzman tv video izleebru salli kalca eritme hareketleri video izleKalca ve Popo Kucultme Hareketleri Video İzleJinekomasti Erkeklerde Göğüslerin Büyümesi Nedenleri-Göğüs Küçültme Ameliyatı

Benzer Konular

 • 10 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel TedavisiMiyelodisplastik Sendrom (MDS) Nedir Belirtileri ve Tedavisi Nasıldır?
  Myelodisplastik Sendrom (MDS) Nedir Belirtileri ve Tedavisi Nasıldır?MDS Myelodisplastik SendromGenellikle ileri yaşlı kişilerde görülen bir hastalık olan Miyelodisplastik sendrom rahatsızlığı...
 • 24 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel TedavisiDiş Çekimi Sonrası Apse ve İltihap Nasıl Tedavi Edilir
  Diş Çekimi Sonrası Apse ve İltihap Nasıl Tedavi Edilirdiş çekimi sonrası abse iltihapDiş çekimi sonrasında dişin çekildiği bölgedeki diş etinin iltihabı ve apse kapması bir hayli sık görülen bi...
 • 5 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel TedavisiPanik atak nasıl tedavi edilir
  Panik atak nasıl tedavi edilir Ani ortaya çıkan endişe-kaygı nöbeti olarak bilinen panik atak, psikolojik bir rahatsızlık. Panik atak en kısa ve öz tabiri ile ani olarak ortaya çıkan endişe-kay...
 • 30 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel TedavisiDiş Minesi Nedir?
  Diş minesi (Latince: Substantia adamantinea, İngilizce: Enamel) vücudun en sert ve en yoğun mineralleşmiş maddesidir, ve dentin, sement ve pulpa ile beraber dişi oluşturan dört ana dokudan biridi...
 • nq5aRKr 150x150 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel TedavisiDiş Beyazlatma İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
  Dişlerinizin rengini beğenmiyor, diş hekimine gitmekten korkuyor, dişlerinizi kulaktan dolma bilgilerle beyazlatmaya çalışıyorsanız bu yazıyı okumanızda yarar var. Sağlıklı ve bakımlı dişlere sah...
 • 7 Diş Ağrısı Nasıl Geçer Diş Ağrısı Bitkisel TedavisiGörünmez Diş Teli Tedavisi-Görünmeyen Diş Telleri Fiyatları
  Görünmez Diş Teli Tedavisi-Görünmeyen Diş Telleri FiyatlarıGörünmez Diş TeliDiş teli kullanımının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de görsel olarak diş tellerinin hoş olmayan bir görüntüye n...

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve diş eti sızlaması nasıl geçer, curuk olmayan dis agrisi nasil gecer, gömülü diş ağrısına bitkisel çözüm, ön dişlerin sızlaması bitkisel çözüm, diş eti sızlaması bitkisel tedavisi, diş sızlaması nasıl geçer, di̇ş eti̇ sizlamasina karşi bi̇tki̇sel i̇laçi̇laç, diş dolgusu sızlaması nasıl geçer, diş ağrısı nasıl hemen geçer, ön dis etinizde sislik olduysa bu neden ileri gelir bitkisel tedavisi varmidir nasil gecer, Di agrisi bitkisel çözüm, dişte nabız ağrısı, Diş Ağrısı Nasıl Geçer-Diş Ağrısı Bitkisel Tedavisigibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: curuk olmayan dis agrisi nasil gecer, diş eti sızlaması nasıl geçer,