Ve söz her zaman sağlıktadır..

Guatıra hangi bitkiler iyi gelir-guatr bitkisel tedavisi-guatır için bitki tavsiyesi

Tem 25, 2011 Yazan: admin | Kategori: Bitkisel Tedavi

Guatıra hangi bitkiler iyi gelir-guatr bitkisel tedavisi-Guatır için bitki tavsiyesi

Boynun ön yüzünde şah damarlarının arasında, cildin hemen altında sağda ve solda yerleşmiş tiroid bezinin kanser harici büyümesine guatr denir. Guatr iyot azlığından ortaya çıkar. Bilhassa ergenlik çağındaha fazla görülür. Kadınlarda erkeklerden daha az görülür.
Tiroid bezinin iyi çalışması için

Midye: omega- 3 yağı açısından zengin bir besin kaynağıdır. İçerdiği selenyum minerali tiroid bezelerinin normal işleyişi için gereklidir. Metabolizma için çok gerekli olan tiroid hormonlarının üretimi için yeterince iyot almamız gerekir. İyot en çok deniz- su yosunu, deniz ürünleri ve iyotlu tuzda bulunmaktadır.

Guatr hastalarının alması gereken besinler

Pırasa, kuru erik, balık, fasulye, sarımsak, soğan, dut, inek sütü, hoşaf, havuç, lahana, turp ve mısır bu yiyecekler yenmemelidir. Kabız olunmamalıdır.

Tiroid fazla çalıştığı taktırde tansiyon ve vücut ısısını yükselmesi ortaya çıkar.
Tiroid az çalışırsa eğer kilo artması, yorgunluk, kabızlık, dikkatin azalması, depresyon, çabuk üşüme, tırnak kuruması, saç kırıklığı ve kolesterol yükselmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.
Antep fıstığı: Guatr hastalığına çok iyi gelir.
Çay :Çay guatr hastaları için faydalıdır.

Dut :Guatr hastalığı için kullanır.
Hünnap: Guatr hastalığında kullanılır.
Kereviz: guatr hastalığı için faydalıdır.
Kereviz kaynatılır suyu içilirse faydalıdır.
Karalâhana guatr yapıcıdır.Yen memelidir.
Katırtırnağı :Tiroid bezi için çok faydalıdır.
Tere tohumu:tere tohumu şekerle yenirse faydalıdır.
Yoğurt otu:Guatr için faydalıdır.
Yulaf :Guatr önleyici etkisi vardır.

Benzer Konular

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve Bitkisel peeling hangi bitkileri içerir, guatır için hangiotlar iyi gelir, guatr önleme bitkisel, guatr için hangi sebzeler faydalıdır, guatrın bitkisel tedavisi, guatır iyi gelecek bitki ve sebzeler, guatıra iyi gelen bitkiler ve sebzeler, tiroit belirtileri bitki vesebze teda, guatıra hangi bitkiler iyi gelir, pGuatıra hastalıgına ne iyi gelir, guatıra ne iyi gelir, guatr ve bitkiler, Guatıra hangi bitkiler iyi gelir-guatr bitkisel tedavisi-guatır için bitki tavsiyesigibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: Bitkisel peeling hangi bitkileri içerir, dış guatıra özel bitkiler, guatır hastalıgına iyi gelen bitkiler, guatır için hangiotlar iyi gelir, guatira hangi bitki iyi gelir, guatira ne iyi gelir, guatr hangi bitki iyi gelir, guatr hastalığına iyi gelen bitkiler, guatr hastalığına iyi gelen yiyecekler, guatr için hangi sebzeler faydalıdır, guatr ne iyi gelir, guatr önleme bitkisel, ibrahim saraçoğlu guatıra tere tohumu, tiroid bezlerinin çalışmasına ne iyi gelir,