Ve söz her zaman sağlıktadır..

1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi-7 günde zayıflatan diyetler

Ara 25, 2011 Yazan: admin | Kategori: Beslenme Ve Diyet

1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi-7 günde zayıflatan diyetler

Bahar ayları hem detoks hem de kilo vermek için ideal mevsimlerdir. Bizler de bu zayıflama diyet trendinden faydalanarak hem fazla kilolarımızdan kurtulalım hem de vücuttan toksin atıcı etki yapan bir formülle gençleşip güzelleşelim. 1 haftada 5 kilo verdirdiği söylenen bu diyet ile günlük kalori alımı sadece 1000 Kcal ile sınırlanmıştır. Diyet geleneksel yiyeceklerden oluşmakta olup uygulanması oldukça kolay bir diyet listesine sahiptir. Şimdi 1 haftada 5 kilo nasıl yapılır yani diyetin günlük menüleri hakkında bilgi edinelim.

Uzun sürede dengeli bir şekilde kilo verebileceğiniz bir diyet. Bu diyeti istediğiniz kiloya ulaşana kadar 7 günlük periyotlar halinde uygulayabilirsiniz.

%54,5 Karbonhidrat, %15 Protein, %29,5 Yağ.

BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ

1. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Kuşluk : 4 adet diyet bisküvi
Öğle : 60 g kırmızı et (ızgara veya haşlanmış), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
İkindi : 4 adet diyet bisküvi
Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1/2 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı pirinç pilavı
Gece : 2 porsiyon meyve

2. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Kuşluk : 2 adet grisini
Öğle : 60 g tavuk (ızgara veya haşlanmış), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
İkindi : 1 çay bardağı süt
Akşam : 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, ½ kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
Gece : 2 porsiyon meyve

3. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Kuşluk : 1 porsiyon meyve
Öğle : 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1/2 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek(kepekli)
İkindi : 4 adet diyet bisküvi
Akşam : 60 g kırmızı et (ızgara veya haşlanmış), 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Gece : 1 porsiyon meyve, 1 çay bardağı süt

4. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu dil peynir, 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Kuşluk : 2 adet grisini
Öğle : 1 kepçe çorba, 60 g tavuk (ızgara veya haşlanmış), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
İkindi : 2 adet grisini
Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1/2 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı erişte veya kuskus
Gece : 2 porsiyon meyve

5. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1/2 kibrit kutusu kaşar peynir, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Kuşluk : 2 adet grisini
Öğle : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt(kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
İkindi : 2 adet grisini, 1 küçük kutu ayran
Akşam : 60 g balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
Gece : 2 porsiyon meyve

6. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates 2 ince dilim ekmek (kepekli)
Öğle : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
İkindi : 4 adet diyet bisküvi
Akşam : 60 g tavuk(ızgara veya haşlama), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 4 yemek kaşığı makarna
Gece : 3 porsiyon meyve

7. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 adet haşlanmış yumurta, 2-3 adet zeytin, salatalık , domates, 2 ince dilim ekmek (kepekli)
Öğle : 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt(kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Akşam : 1 kepçe çorba, 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
Gece : 2 porsiyon meyve

Benzer Konular

 • 13 1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi 7 günde zayıflatan diyetler1000 kalori diyeti ile zayıflama: 1 haftada 2 kilo verdiren diyet listesi
  1000 kalori diyeti ile zayıflama: 1 haftada 2 kilo verdiren diyet listesi1000 kalori diyeti ile zayıflama 7 günlük bir diyet listesi olup günlük ortalama 1000 kalori alım hedefi ile 7 günde 2 k...
 • 8 1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi 7 günde zayıflatan diyetlerYılbaşı gecesi kabusa dönmesin
  Yılbaşı gecesi kabusa dönmesinMemorial Hastanesi Besleneme ve Diyet Bölümünden Dyt. Seçil Kenar, yılbaşı akşamı için hazırlanan özel sofralarda nelere dikkat edilmesini anlattı.Yılbaşı akşamları, ...
 • 15 1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi 7 günde zayıflatan diyetlerbaklava ve aç karnına baklava yemem doğru mudur? Ne gibi sonuçlar doğurur?
  baklava ve aç karnına baklava yemem doğru mudur? Ne gibi sonuçlar doğurur?Aç karnına baklava gibi tatlılardan yediğinizde önce kan şeke­riniz yükselecek, ardından ensülin salgılanacağı için kan şe...
 • 23 1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi 7 günde zayıflatan diyetlerYaza özel beslenme
  Yaza özel beslenmeDengeli beslenmenin dokuz altın kuralını uygulayın, yazı zinde ve sağlıklı geçirin…Sağlıklı ve dengeli beslenmek her mevsim önemli. Ancak, özellikle yazın kendimizi daha iy...
 • 26 1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi 7 günde zayıflatan diyetlerSağlıklı Beslenme Piramidi
  Sağlıklı Beslenme PiramidiSağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenmedir.Vücudumuzu oluşturan hücrelerin   düzenli ve dengeli çalışması için besin öğelerinden yani yağlar, karbonhidratlar, prote...
 • 24 1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi 7 günde zayıflatan diyetlerprotein diyeti ile zayıflama yöntemleri: 1 haftada 3 kilo verdiren diyet
  protein diyeti ile zayıflama yöntemleri: 1 haftada 3 kilo verdiren diyet// Protein diyeti, günlük beslenme menüsü içerisinde protein ağırlıklı yiyeceklere ağırlık vererek hızlı bir zayıflama ve...

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve kutanin haftada 5 kilo rejimi, kutan diyeti, haftada 5 kilo verdiren diyetler, haftada 5 kilo diyeti, kolaybirdiyet, kutandiyeti, 1000 kalorilik diyet yorumları, 5 günde 5 kilo verdiren diyet, zayıflatan 9 karışık çay, kutan rejimi, 9karisik çay, zayiflatan 9karisik bitki, 1 haftada 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet listesi-7 günde zayıflatan diyetlergibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: 1 haftada 2-3 kilo verdiren diyet, 1000 kalorilik diyet listeleri, 7 günde 5 kilo verdiren 1000 kalorilik diyet, ALTERNATİF 1000 kalorilik diyet listesi, bir haftada 5 kilo, bir haftada 5 kilo verdiren çay, bir haftada 5 kilo verdiren diyet, bir haftada 5 kilo verdiren diyetler, bir haftada 5 kilo zayiflatan diyet, günde 1000 kalorilik yemek listesi, haftada 5 kilo verdiren diyetler, kutan diyeti, kutanin haftada 5 kilo rejimi,