Ve söz her zaman sağlıktadır..

Bebeklerde ani yüz kızarması-çocuklarda ve büyüklerde şiddetli yüz kızarıklığı

Kas 24, 2011 Yazan: admin | Kategori: Cilt Bakım Ve Sağlık

Bebeklerde ani yüz kızarması-çocuklarda ve büyüklerde şiddetli yüz kızarıklığı

Yüz kızartması, kişinin kendi kontrolünde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Ani Yüz Kızarması Nedenleri: Temelde sinir sistemindeki bir bozukluktan kaynaklanan ani yüz kızarıklığı, durduk yerde ortaya çıkabileceği gibi genellikle, sosyal ortamlarda kendini gösterir. Bu nedenle, nedeninin daha çok psikolojik faktörlere dayandığını söyleyebiliriz. Zaten çoğu durumda, hastada sosyal fobi görülmektedir. Sosyal fobi, ani yüz kızarıklığına neden olabilmekte, yüz kızarıklığı da sosyal fobiyi tetiklemektedir.

Ani Yüz Kızarması Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

Aslında ameliyat ve klips tedavileri, yüz kızarıklığına neden olan unsurlara yönelik değil sonuca yöneliktir. Bu nedenle, bu tedavilerden önce varsa sosyal fobiyi yenmek daha önemlidir. Bu hastalığa yakalananların en önemli sorunlarından birisi de sadece kendilerinde böyle bir şikayetin olduğunu düşünmeleridir. Oysa ki, pek çok kişi bu durumla karşı karşıyadır. Bunu bilmek, kişiyi biraz olsun rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

bebeklerde yüz kızarıklığı bebeklerde yüz kızarması çocuklarda yüz kızarması yüz kızarıklığı neden olur cocuklarda yuz kizarmasi çocuklarda yüz kızarıklığı çocukta yüz kızarması bebeklerde yuz kizarmasi bebeklerde cilt kizarikligi yuz kızarması neden olur

Benzer Konular

Ve sıra bir gün sağlığa da gelecekti ki buna biz ön ayak olduk ve bebeklerde yanak kızarması, çocuklarda yanak kızarması, bebeklerde yüz kızarıklığı, bebegin yanaklarinin kizarmasi, , bebeklerde aniden yanak kızarması, çocuklarda yanak kızarması neden olur, bebekte yanak kızarması, 1 yaşında ani kızarıklık, cocuklarda yuz kizarikligi, bebeklerin yanaklarının kızarması, bebeğin yüzünün kizarmasi, Bebeklerde ani yüz kızarması-çocuklarda ve büyüklerde şiddetli yüz kızarıklığıgibi bir çok bilgiyi sizle paylaştık. SAĞLIK diyorsanız vesaglik.org diyorsunuzdur..
Etiketler: 1 aylık bebekte yüz kızarıklığı nedeni, 1 yaşında ani kızarıklık, 1 yaşındaki bebelerde yüz kızarması neden olur, bebegin yanaklarinin kizarmasi, bebeğin yüzünün kizarmasi, bebek yüz kızarması, bebekde yüz kızarması, bebekler neden kızarır, bebeklerde ani kızarıklık, bebeklerde aniden yanak kızarması, bebeklerde kızarıklık, bebeklerde yanak kızarması, bebeklerde yüz kızarıklığı, bebeklerde yüz kızarması, bebeklerde yüzdeki kızarıklıklar, bebeklerin yanaklarının kızarması, bebekte yanak kızarması, bebekte yüz kızarması, çocuklarda yanak kızarması, çocuklarda yanak kızarması neden olur