Ve söz her zaman sağlıktadır..


Avakadonun Yararları Ve Zararları Nelerdir ?

Kas 26, 2011 Author: admin | Filed under: Bitkisel Tedavi

Çok Değerli Bir Besin Deposu Olan Avakado Meyvesinin Faydaları Ve Zararları Hakkında Gerekli Bilgiler.

Avakadonun Yararları Ve Zararları İle İlgili Bütün Bilgileri Öğrenelim

Faydaları

Kabıza karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır. Avokado, vücutta toksit maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar.

İçeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile bayanların dengeli ve sağlıklı beslenmelerinde çok gerekli olan maddelerdir. Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapar.

Nasıl ve Nerede Kullanacağız?

1. Meyve uzunlamasına ortadan kesilir. Ortadaki iri çekirdek çıkarılır. Meyve ince ince cips gibi doğranır veya ezilir. Tuz, kırmızı veya karabiber ekilir. Limon sıkılır karıştırılır. Arzuya göre biraz taze yada kuru soğan kıyılarak … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Avokado Zayıflatırmı-Avokadonun Faydaları Neler-Avakado Yararları

Avokado son zamanlarda gerek basında gerekse manavlarda ve süpermarketlerin reyonlarında sıkça görmeye başladığımız bir meyve. Daha doğrusu anavatanı tropikal memleketler olmasına rağmen ülkemizde de sıcak akdeniz ikliminde yetiştirilmeye başlanan bir meyve türü. Ancak diğer meyvelerden farklı olarak Avakadonun insan sağlığına faydaları ve zayıflama kilo verme için yararları var. Şimdi bu yazımızda sizler için avakado yemenin faydaları anlatılacak ve en son da avokado zayıflatırmı sorusu yanıtlanacaktır.

Anavatanı Orta Amerika olan avokado meyvesi, ülkemizin Adana, Antalya, Alanya gibi güney illerinde yetişir.
Meyvelerinin etli kısımlarında sabit yağ, potasyum ve A, D, E vitaminleri bulunan avokadonun sabit yağında da ayrıca protein ve vitamin vardır. Yapraklarında yüzde 3 oranında uçucu yağ bulunan avokado, içerdiği antioksidan maddeler nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirirken, aynı zamanda kozmetik sektöründe cilt bakımı kremlerinin bileşiminde kullanılır.

Avokadonun Kabızlığa karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , ,