Ve söz her zaman sağlıktadır..

Kanser riskini azaltmanın yedi yolu

Oca 24, 2014 Author: admin | Filed under: Genel SağlıkKanser riskini azaltmanın yedi yolu

kanser

Duyduğumuz Kanser hastası sayısı ne kadar arttı değil mi bu günlerde, Onkoloji Uzmanı Prog.Dr.Necdet Üskent günlük yaşamda dikkat edebileceğimiz bazı ufak şeylerle kanser riskini azaltmanın mümkün olabileceğini söylüyor. Riski %1 bile azaltmak büyük bir oran bence

Yemeğe Dikkat: Kilo almayın, hayvansal proteinleri, tütsülenmiş ve konserve yiyecekleri tüketmeyin

Alkole Dikkat: Alkol doğrudan kanserojen olmamakla birlikte tütün ürünleri ile beraber kullanımda üst solunum yollarında hastalıklara sebep olabiliyor.Tütün ürünleri kullanmayın: Tütün ürünleri tüm kanser ölümlerinin neredeyse üçte birinden sorunlu. Bu ne kadar yüksek bir oran değil mi? Akciğer Kanserinden ölümlerin %90′ının sorumlusu sigara.

8 Saat uyuyun: İmmün hücreleri siz uyurken dinleniyor. Uyku bağışıklık Hormonlarının artmasına neden oluyor.

Aşırı güneş ve radyasyondan uzak durun.

Spor yapın: Obezite bazı kanser risklerini arttırıyor.Mutlaka spor yapın ve yediklerinize dikkat edin.

Erken tanı: Mutlaka düzenli kontrollerinizi yaptırın, erken tanı çoğu kanser … Devamini OkuVrHFK2y Sağlıklı ve uzun yaşamak için önerilen 7 yiyecek

Kim daha fazla yaşamayı istemez ki?

Yediklerimize içtiklerimize dikkat ederek yaşam kalitemizi artırabilir, tahmini yaşam süremizi uzatabiliriz.

İşte uzmanların ömrü uzatma etkisi gösteren 7 yiyecek önerisi…

Uzmanlar, uzun yaşamın sadece genetik mirasa bağlı olmadığını, bizim kontrolümüzde olan pek çok faktörü dikkate alarak yaşamımızın kalitesini ve süresini belirleyebileceğimizi söylüyorlar. Bu faktörler; beslenme, spor yapma, uyuma ve sağlığımızı etkileyen diğer her şeyi içeriyor.

İşte uzmanların görüşlerinden ortaya çıkan, ömür uzatan 7 yiyecek…

Kansere karşı koruyucu: BROKOLİ

Brokoli ve diğer turpgiller ailesine dahil olan sebzeler, sulforafan ve diğer antioksidanlarla doluymuş. Bu özelliğinden dolayı serbest radikallerin neden olduğu hasara karşı Sağlıklı hücrelerin korunmasına yardım edermiş.

Brokolinin nasıl tüketilmesi gerektiğine gelince, çiğ yemenin daha iyi olduğunu söylemek gerekiyor. Son yapılan çalışmalara göre brokoliyi Suda haşlamak, içindeki kanserle savaşan Maddelerin büyük bölümünün yok olmasına yol açıyormuş.

Kalp sağlığı için: TAM TAHILLILAR

Tam tahıllılarda çeşitli antioksidanlar ve … Devamini Oku

Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır

Oca 24, 2014 Author: admin | Filed under: Genel SağlıkHer olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır

iyi düşünün, iyi hissedin,iyi olun. Beden ve zihin inanılmaz bir şekilde bir birlerine ayna görevi yaparlar. Hiç üzgün olduğunuz bir anda omuzlarınız dimdik, göğüs dışarı, baş dik durabilir misiniz? Ya da çok mutlu olduğunuz, neşeli bir anda bir kenarda elleriniz kollarınız bağlanmış, başınız yerere dönük, kaşlarınızı çatmış olabilir misiniz? Tabiiki olamazsınız.

Olumlu duygu ve düşüncelerinize göre de olumsuz duygu ve düşüncelerinize görede bedeniniz bir şekil alır. Bütün hücrelerimiz, kaslarımız içinde bulunduğumuz zihin durumuna göre çok hızlı bir şekilde fizyolojik bir değişiklik içine girer.

Mesela öfkelendiğinizde daha sık ve kısa nefesler alırsınız, nabzınız yükselir, çeneye ve ellere kan pompolanması artar. Kötü bir şey düşündüğünüzde ister geçmişten gelen bir anı olsun, ister gelecekten bir hayal hemen bedende bu hayale eşlik eder. Beden de o kötü duygunun şekillenmesi canlanır. Bu yüzden sık sık tekrarlanan olumsuz duygu … Devamini Oku