Ve söz her zaman sağlıktadır..


Göz Seyirmesi Sebepleri Nelerdir

Şub 3, 2012 Author: admin | Filed under: Sağlık Genel

Gözümüz seyirdi mi birisi bizi anıyor deriz ya da başımıza bir şey geleceğini düşünürüz ya da iyi ya da kötü bir olayın olacağını söyleriz.Sol seyirirse kötü sağ seyirirse hayırdır inşallah deriz.Peki göz seyirmesinin sebeplerini biliyor musunuz?

Göz Seyirmesinin Sebepleri,
Göz Seyirmesi Sebebi,
Göz Seyirmesi neden olur,
Göz Seyirmesi Nedenleri

Gözün istemsiz olarak kasılmasıyla ortaya çıkan zaman zaman alt ya da üst göz kapağının elde olmadan kontrol dışı titreşmesi ile kendini gösteren göz seğirmesinin ana nedeninin uykusuzluk, stres ve kafeindir.

Gözde seyirmenin başka bir nedeni magnezyum ve potasyum eksikliğinden kaynaklanan bir rahatsızlıktır..

İnsanı rahatsız eden göz seyirmesi, göz çevresinde bulunan kasların titremesinden ileri gelir, Genelde göz kapağında veya gözün alt kısmında meydana gelen bu rahatsızlığa yolaçan sebepler arasında vitaminsizlik , yorgunluk ve sinir gerginliği başta sayılabilir.

Kadınların gebelik dönemlerinde seyirmelerin nedeni de magnezyum ve potasyum eksikliğidir.… Devamini Oku

Etiketler: , , ,

Göz seyirmesinin nedenleri-göz seyirmesi neden olur-Göz seğirmesi tedavisi

Göz seyirmesi adı verilen ve göz kapaklarının istem dışı kasılmalar ile karakterize olan göz kapağı hareketleri, hepimizin hayatımız boyunca başına en azından birkaç kez gelmesi muhtemel bir göz rahatsızlığıdır. Normal şartlarda göz seğirmesi nadiren görüldüğü için rahatsızlık olarak tanımlanamaz. Ancak sık bir biçimde tekrarlanan göz seBirçok insan hayatlarının bazı noktasında acayip, istemdışı kas seğirmesi durumu ile karşılaşmıştır. Fakat belki bunların en rahatsız edeni göz kapaklarının seyirmesidir. Göz seyirmesinin nedenleri nedir?
// Genelde, göz seyirmesi iyi huyludur. Ama göz seyirmesine stres ve yorgunluk da neden olabiliyor. Göz kapağını kontrol eden kaslar küçük ve çok hassastır. Stres, yorgunluk ve kafein gibi uyaranlar bu kasların titreşmesine yol açıyor. Titreşimler fazla olunca gözde sinir sistemiyle ilgili istemdışı seyirmeler oluyor. Göz seyirmesinin diğer nedenleri arasında ise aşırı kafein alımından oluşan titremeler, bilgisayar ekranı karşısında uzun süre vakit … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , ,