Ve söz her zaman sağlıktadır..


tansiyonu düşüren bitkiler-hangi bitki tansiyon düşürür tansiyona iyi gelir

Yüksek tansiyon sadece yaşlılarda değil artık gençlerde ve orta yaş grubundaki kişilerde de önemli bir risk faktörü olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek tansiyon hastalığı, eğer tedavi eilmez ise felç ve beyin kanası gibi kötü sonuçlar doğurabilecek bir hastalık türüdür. Şayet sizin de yüksek tansiyon probleminiz var ise mutlaka bir hekime danışmalı ve kan basıncınızı dengeleyecek gerekli ilaçları kullanmalısınız. Doğal eczaneden, yani bitkilerden çözüm arayanlar için ise ;

* Armut,
damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar. Bu özelliğiyle iyi bir yüksek tansiyon ilacıdır.
*Böğürtlen, tansiyonu düzenler. 3 kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır.
*Greyfurt yüksek tansiyona iyi gelir.
*Frenk üzümü, maydanoz, sarmısak ve limon tansiyona iyi gelir.
*Andız otu tansiyon düşürme tedavisinde etkilidir.
*Frenk maydonuzu, tansiyon düşürmeye etkilidir. İçinde insana … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler-hangi bitki yüksek tansiyonu düşürür-Yüksek tansiyon bitkisel çözüm

Yüksek tansiyon için Şifalı Bitkiler

yüksek tansiyon için şifalı bitkiler Alıç Asabi çarpıntıları giderir. Sinir bozukluğunu geçirir. yüksek tansiyonu düşürür. Aritmide kullanılır. Uykusuzluğu giderir. kalbi kuvvetlendirir. damar sertliği ve göğüs nezlesinde faydalıdır.

Çilek
Körpe ve bol sulu çilekler sistemi temizliyor. cilt sorunları olanlar için de iyi bir meyvedir. böbrek, idrar yolları ve bağırsak sorunları için de birebirdir.

Ayrıca diş etlerini güçlendiriyor, dişlerdeki tartarı önlüyor, ağız kokularını ve boğaz ağrılarını gideriyor. Çilekte yüksek oranda c vitamini bulunduğu gibi, yüksek tansiyon ve kolesterolü düşüren maddeler içeriyor.

Çilek C vitamini ihtiyacını karşılar. Ayrıca bol miktarda potasyum içerir ve lifli besinler arasında önemli bir yer tutar. Diyabetli hastalar, çileğe şeker ilave etmemek şartıyla bu meyveyi bol bol yiyebilirler.

ıspanak
Kalp hastalıklarına, felce, yüksek tansiyona, yaşlılığın getirdiği göz hastalıklarına, kansere, hatta psişik rahatsızlıklara … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,