Kan Şekerini düşüren besinler yiyecekler gıdallar-Kandaki şekeri düşürücü meyveler sebzeler

Yüksek düzeyde kan şekerinin sağlığımız için bir takım riskler içerdiğini biliyoruz. Kan şekerinin yüksek olması damarlarda oksitlenmeye neden olmakta ve damar tıkanıklıklarına neden olmaktadır. Her şeyden önemlisi şeker hastalığı (diyabet) türlerinin önemli bir bölümü yüksek düzeydeki kan şekerinden kaynaklanmaktadır. Şimdi kan şekerine iyi gelen besinler ve bitkiler nelermiş bakalım:

1.Fındık-Ceviz: Protein ve lif oranı yüksektir. Besleyicidir ve yavaş sindirilir. İnsülin duyarlılığını artırır, şeker hastaları için faydalıdır. Düzenli tüketildiğinde şeker hastalarında endotel fonksiyonu geliştirir. Arter astarlarında ve hücrelerindeki hasara iyi gelir. Kan şekerini düzenler.
2.Tam tahıllı kraker: Lif içerir, sindirimi yavaşlatır. Kan şekerinin istikrarlı olmasını sağlar. Kalp sağlığını saldırganlara karşı korur. Tarçınlı olanlar gerçek bir diyabet dostudur. Tarçın, kan şekerini düşürür.

3.Humus: Baklagiller, humus ve tahin de glisemik indeksi düşük olan ve lif içeren diyabet dostu gıdalardır. Fasulyeyi rahatlıkla yiyebilirsiniz.
4.Balsamik … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , , ,