Ve söz her zaman sağlıktadır..


mide mikrobu nedir-mide mikrobunun zararları

Kas 21, 2011 Author: admin | Filed under: Sağlık Genel

mide mikrobu nedir-mide mikrobunun zararları

Helicobakter pilori mide mikrobunun bilimsel adıdır. İnsanarda görülen gastritin nedenleri arasında tamamı mide mikrobu nedeniyle görülürmek, ülserin neredeyse yarısı, mide kanserlerinin de % 20 si mide mikrobu helikobakter pilori nedeniyle oluşmaktadır. Mide mikrobu aside dayanıklı bir bakteri türüdür.

Mide Mikrobunun Caresi Varmi-Mide Mikrobu Nasil Gecer

Mide mikrobunun tedavisi için 3 lü antibiyotik seti adı verilen 1 adet proton pompa inhibitörü ve 2 li antibiyotiklerden oluşur. diğer seçenklerde vardır.

örnek 3 lü tedavisi:
nexium 40 mg 2×1 sabah-akşam yemekten bir saat önce, 14 gün
klax 500 mg 2×1 sabah akşam aç karnına (tolere edilmezse tok alınabilir), 14 gün
alfoksil 1 gr 2×1 sabah akşam aç karnına (tolere edilmezse tok alınabilir), 14 gün

diğer tedavi kombinasyonları
pylorid 2×1
tetra 500 4×1
biteral 3×1
olabilir.

tedaviye yanıtsız vakalarda 4 lü değişik kombinasyonlar kullanılmaktadır.
proton pompa inhibitörü
tetra 4×500… Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Mide Ağrısına Mikrobuna ve Ülsere Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu Gastrit Ülser Bitkilerle Tedavi
Midedeki mikroplar arasında özellikle de ”helicobacter pylori” türü bakteri taşıyanlarda ülser ve gastrit görülme riski oldulça yüksektir. Bu yazımızda hem Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bitkisel kürler ile ülsere ve gastite çözüm önerileri sunacağız hem de gastritin ve ülserin nedenleri ile ilaç tedavisi hakkında bilgiler vereceğiz

Ülser ve Gastrit Nedir Kimlerde Görülür?

Stres, heyecan, aşırı duygusallık, üzüntü ve beslenme kökenli ishal şikayetleriniz varsa, Chron ve ülseratif kolite bağlı ağrılı ve kanamalı ishalleriniz, alevlenme dönemlerinde vücut ateşinin de yükseldiği şikayetler yaşayanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu etkili olduğunu iddia ettiği kuru karanfil kürünü denemelisiniz.

Saraçoğlu kürü için kullanılacak kuru karanfillerin raf ömrünün bir yılı geçmemesi gerektiğini vurgulayarak kürün uygulanışını şu şekilde öneriyor:
Sabah kahvaltısından bir saat sonra yedi sekiz adet karanfil çiğnemeden bir iki yudum oda sıcaklığındaki su … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

maranki mide mikrobu nedir-mide mikrobuna bitkisel çözüm

25.07.2010 Pazar günü Kanal 7 Serdem’in Mutfağı Programına Katılan Aktar Hüseyin ERMİŞ tarafından açıklandı.Konu ile ilgili olarak aşağıdaki videyu izleyebilirsiniz.

Link: maranki mide mikrobu nedir mide mikrobuna bitkisel cozum  1305379585 maranki mide mikrobu nedir mide mikrobuna bitkisel çözüm

Mide ülserine ne iyi gelir, şifalı bitkiler nelerdir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mide ülseri ve mide ağrıları için karnabahar kürü kullanımını tavsiye ediyor.

Mide ülseri tedavisi için karnabahar kürü formülü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mide ülserine doğal çözümler arayanlar için şifalı bitkiler olarak karnabahar tüketimini önermektedir. Buna göre, haftada 3 porsiyon çok az suda haşlanmış, karnabahar tüketilir. Tencerede kalan haşlama suyu da içilmeli ve rahatsızlık ortadan kalkıncaya kadar karnabahar kürüne, yukarıdaki formüle uyarak, devam edilmelidir. Ayrıca kür kullanılırken her porsiyonda en fazla 1 tatlı kaşığı sıvı yağ da ilave edilebilir.

Bu içerik mide mikrobunun bitkisel tedavisi, mide mikrobuna ne iyi gelir, mide mikrobuna iyi gelen bitkiler, mide ağrıları, midedeki mikroba ne iyi … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,