Rahim Duvarı Kalınlaşmasının Zararları-Rahim Duvarı Kalınlaşması Bitkisel Çözüm ve BitkilerleTedavi

rahim duvarı kalınlaşması nedir

Tıp dilinde endometrial hiperplazi olarak bilinen ve halk arasında rahim zarı kalınlaşması olarak adlandırılan bu hastalık, kısırlık ve hatta rahim ağzı kanseri (srviks kanseri) riskine kadar uzanabilen bir takım sağlık risklerini beraberinde getirebilmektedir. Şimdi sizlere rahim ağzı kalınlaşmasının nedenleri belirtileri tedavisi ve uygulanabilecek bitkisel çözüm yolları hakkında bilgiler verelim.

rahim duvari kalinlasmasinin zararlari rahim duvari kalinlasmasi bitkisel cozum ve bitkilerletedavi  1321287363 Rahim Duvarı Kalınlaşmasının Zararları Rahim Duvarı Kalınlaşması Bitkisel Çözüm ve BitkilerleTedavi

RAHİM DUVARI KALINLAŞMASI NEDİR NASIL ANLAŞILIR
Rahim duvarı kalınlaşması bir kadın hastalığı çeşididir. Tıp dilinde endometrial hiperplazi denilen bir rahim hastalığıdır.Rahim duvarı kalınlaması olduğu, ilişkiden sonra beklenmedik bir şekilde kanama meydana geliyorsa rahim duvarında kalınlaşma var demektir. Rahimde bakteri nedeniyle yaralar oluşur ve sonrasında rahim duvarında kalınlaşma görülebilir. Bir jinekoloğa başvurulması gerekir.

İlişki sonrası kanama şikayeti olduğunda jinekolojik muayenede rahim ağzı temiz görülse bile pap smear olarak adlandırılan rahim ağzı kanseri tarama testi mutlaka yapılmalıdır.

Rahim Duvarı

Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , ,