roaccutane kullanirken neler yenmeli ve yenmemeli-rokutan faydaları yan etkileri zararları

roaccutane kullananlar, kullanırken testleri aksatmasınlar, doktorlarıyla irtibatı kopartmasınlar ve A vitamini içereden ilaçları birlikte kullanmasınlar. Bunun yanı sıra KESİNLİKLE greyfurt yememeli ve greyfurt suyu içilmemelidir ilacı kullanırken. Sayılı meyvede bulunan bir özellik var. İlaçların karaciğerde parçalanmasıyla ilgili. Greyfurt da bunlardan birisidir.

Roaccutane ; şiddetli sivilce ve akne formlarının (nodülo-kistik formlar) ve diğer tedavilere yanıt vermeyen aknenin sivilcelerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Roaccutane sivilce ilacını hamileler, gebelikte , karaciğer ve böbrek yetmezliğinde, A hipervitaminozunda, kan lipid düzeyleri aşırı yüksek olan hastalarda, izotretinoine ve ilacın içindeki diğer maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Karaciğer fonksiyonları tedaviye başlanmadan önce, bir ay sonra ve sonrasında üç ay arayla kontrol edilmelidir. Serum lipidleri (açlık değeri) tedavi başlamadan önce, bir ay sonra ve tedavinin sonunda kontrol edilmelidir.

Roaccutane tedavisi gören hastalar arasında depresyon, psikotik semptomlar … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , ,