Botoks Nedir-Botox Faydaları Botoksun Zararları-Yüz Gerdirme Botoks Fiyatları

Botoks tedavisi, son 30 yılın belki de en etkili ve kendinden en fazla söz ettiren cilt germe ve kırışıklık tedavisi yöntemidir. Botoksun elbette faydaları kadar yan etkileri ve zararları da olabilir. Neticede botoks ta cilde şırınga edilen madde, aslında bir tür zehirdir. Bu zehiri bir bakteri türü salgılamakta ve salgılanan bu toksinler, çok düşük oranlarda cilt altına verilerek ciltte bu toksine karşı bir tür alerjik reaksiyon olması amaçlanmaktadır. Botoks yöntemi ile meydana gelen kontrollü alerjik reaksiyon neticesinde ciltte şişkinlik ve gerginlik oluşmaktadır. Şişkinlik birkaç günden birkaç haftaya kadar bir zaman zarfında inmekte ancak kırışıklık olan bölgede kırışıklıkları yok edecek kadar bir şişkinlik devam etmektedir.

Estetikte sıkça karşımıza çıkan Botox botilinum , özellikle konservelerde gelişen ve besin zehirlenmesine yol açan “Clostridium botilinum” isimli bir bakterinin ürettiği toksindir.

botoks nedir botox faydalari botoksun zararlari yuz gerdirme botoks fiyatlari 201106botoks resimleri.jpg 1321287190 Botoks Nedir Botox Faydaları Botoksun Zararları Yüz Gerdirme Botoks Fiyatları

botoks resimleri

1990′lı yıllardan günümüze Botox … Devamini Oku

Etiketler: , , , , , , , , , ,