Zerdeçal Bal Karışımı Nasıl Yapılır ve Neye iyi Gelir

Zencefilin yakın bir akrabası olan zerdeçal bitkisi hint mutfağının yoğun biçimde kullandığı baharatlardan bir tanesidir. Hintlilerin meşhur sosu köri yapımında kullanılan zencefil, turuncuya çalan sarı rengi ile köri sosuna hardal rengini veren bitkisel katkıdır. Tropikal bir bitki olan zencefil, hindistan, çin, burma ve güney amerikada yetiştirilmektedir.

zerdecal bal karisimi nasil yapilir ve neye iyi gelir 201201zerdecal bal karisimi 300x199.jpg 1327198916 Zerdeçal Bal Karışımı Nasıl Yapılır ve Neye iyi Gelir

zerdeçal bal karışımı nasıl yapılır

Kış aylarında artan soğuk algınlığı vakaları üzerine insanlar soğuk algınlığına gribe ve nezleye bitkisel çözüm olacak bazı doğal tedavi yöntemleri araştırırlar. Zerdeçal ve bal karışımı hem soğuk algınlığına iyi gelen bir doğal formül olarak kullanılabilir hem de sindirim sistemi rahatsızlıkları için özellikle bağırsak poliplerini tedavi etmede, kalp ve damar sağlığını korumada, ciltte ve yüzde görülen sivilce yaraları, ağızdaki uçuk ve AFT yaralarına karşı kullanılabilir. Zerdeçal ve bal karışımının faydaları elbette bu kadarla sınırlı değil.

Özellikle zihinsel aktivite gerektiren işlerde görülen … Devamini Oku

Etiketler: , , , , ,